STRAUB - flexibilné spojky pre všetky druhy potrubí

Predstavujeme produkty pre potrubné systémy

Vážení obchodní partneri,

predstavujeme Vám potrubné spojky švajčiarskej značky STRAUB.

 Potrubné spojky STRAUB boli pôvodne skonštruované pre lodný priemysel. V súčasnosti sa ako moderný spojovací prvok využívajú  v stavebnom a strojárskom priemysle. Stúpajúcu tendenciu má ich použitie vo vodohospodárstve, kde fungujú ako veľmi ekonomická náhrada montážnych vložiek, prírub a na rýchle opravy porúch potrubných trás. Výhodné je ich použitie na spájanie potrubí na miestach, kde z hľadiska požiarnej bezpečosti nie je možné zvárať, alebo tam, kde z hľadiska nedostatku montážneho priestoru alebo z dôvodu úspory miesta nie je možné použiť iné spojenie.

STRAUB spojky je možné použiť prakticky pre akékoľvek potrubia – z ocele, nerezu, plastu aj betónu. K dispozícii sú napr. spojky typu GRIP-L, METAL-GRIP, PLAST-GRIPCOMBI-GRIP (pre axiálne pevné spoje) a spojky FLEX a REP umožňujúce dilatácie potrubia v rozmeroch od 26,9 až do 2000 mm a použiteľné od minimálnych tlakov až do 60 bar.

Špecialitou všetkých typov spojok STRAUB je gumená tesniaca manžeta, ktorej konštrukcia vychádza z podobného princípu ako hriadeľové tesnenie gufero. Je totiž vybavená (opatrená) jazýčkovým lemom, ktorý je tlakom prepravovaného média pritláčaný k povrchu rúrky a tým je dosiahnutá absolútna tesnosť aj pri možnosti pohybu rúrky v spojke. Axiálne pevné spojenie rúrok je docielené „zahryznutím“ zárezného krúžku patentotaného tvaru do potrubia.

 Spojky STRAUB je možné používať pre všetky médiá v rozsahu teplôt od -20 do +80°C
(s manžetami z FPM až do + 180°C), napríklad v rozvodoch tlakového vzduchu, vody, odpadových vôd, olejov, plynov, pohonných hmôt a mazív, v potrubiach pre spádovú prepravu alebo pneudopravu sypkých hmôt. Tesniace manžety sú k dispozícii z materiálov EPDM, NBR A FPM (len u vybraných rozmerov). Všetky typy spojok sú veľmi rýchlo a jednoducho namontovateľné. Spojky je možné použiť opakovane. Jedna až tri skrutky, podľa typu spojky, sa uťahujú momentovým kľúčom a vytvorenie spoja trvá len niekoľko minút (v závislosti od veľkosti a typu spojky).

Spojky METAL-GRIP GT majú bočný vývod vhodný na umiestenie kohútika (napr. pre odberné miesto vzoriek), či prístrojov monitoringu parametrov média (tlak, teplota). Môžu slúžiť na vetvenie existujúcich rozvodov.

 Prednosťou spojok Flamstop-FS a Coat je vysoká požiarna odolnosť. Spĺňajú najnáročnejšie kritériá SOLAS (Safety of Life At Sea – medzinárodná norma, ktorá špecifikuje požiadavky námornej bezpečnosti) a používa ich napr. nemecké vojenské námorníctvo pri stavbe svojich lodí a ponoriek.

Správna voľba najvhodnejšieho typu, rozmeru a manžety spojky zo širokého výrobného programu môže v štádiu projektu, realizácie, ale aj údržby priniesť značné úspory.

Detailnejšie informácie o potrubných spojkách STRAUB môžete nájsť na našich produktových stránkach.

Pre názornejšiu predstavu si môžete pozrieť videoukážku 

Požiadať o katalóg potrubných spojok STRAUB.

V prípade otázok sme Vám k dispozícii na telefónnom čísle 0910 877 245, prípadne nás môžete kontaktovať e-mailom.

Tešíme sa na spoluprácu s Vami.

Tím HENNLICH Armatúry