Ofukovanie, chladenie, zahrievanie, sušenie a čistenie...

Vzduchové dýzy LECHLER

Používate vo svojich aplikáciách tlakový vzduch, či už na sušenie, chladenie, čistenie alebo miešanie?

Ak áno, už ste sa zrejme stretli s nepríjemným vysokofrekvenčným zvukom, ktorý často v takejto prevádzke pri turbulenciách na výstupe vzduchu z ústia dýzy vzniká. Čím je vzduchový lúč väčší a silnejší, tým je vyššia hladina hluku, ktorá je zdraviu škodlivá (poškodzuje sluch), a tým vyššie náklady na spotrebovaný vzduch vznikajú.

Riešenie: Viackanálové vzduchové dýzy Whisperblast®

  • znižujú hladinu hluku až o 25% (v porovnaní s obvyklými riešeniami)
  • potrebný nižší pracovný tlak vzduchu pri rovnakej ofukovacej sile
  • nižšia spotreba vzduchu
  • vyšší účinok ofukovania na väčšiu vzdialenosť
  • nižšie prevádzkové náklady

Čistenie/Ofukovanie

Naši zákazníci uprednostňujú vzduchové dýzy Whisperblast kvôli nižšej hlučnosti v porovnaní s obyčajnými dýzami. Veľmi časté použitie je napríklad na ofukovanie triesok (špôn). Možné sú aj pevne nainštalované aplikácie, ako prípoj na tlakovú pištoľ.

Chladenie

Povrchové plochy je možné chladiť nielen vodou, ale aj vzduchom či inými plynmi. Použitím viackanálových dýz môžete znížiť hladinu hluku. Zvolením správnej šírky dýzy môžete vzduch rozmiestniť rovnomerne na povrchovú plochu, napríklad pri chladení súčiastok po zváraní ultrazvukom.

Sušenie

Dýzy Whisperblast odstraňujú nežiadúce kvapky, napríklad z hrdla fliaš, takže následné označovanie (etiketovanie) môže byť urobené optimálne.

Triedenie

Príklad takejto aplikácie je z potravinárstva. Krátkymi impulzmi sú vytriedené hamburgerové žemle, ktoré nespĺňajú kvalitatívne požiadavky.

Ionizovanie

Použitie vzduchových dýz na prívod  ionizovaného vzduchu vo výrobe polovodičov, ktorý bráni vzniku statickej elektriny.

Vzduchová clona

Zoradením dýz Whisperblast s malým odstupom vedľa seba vytvoríme zatvorenú vzduchovú clonu. Obrázok ukazuje pokus s vodou, kontinuálne rozvírenie hladiny. V praxi je takto možné napríklad zabrániť prístupu prachu do určitého priestoru.

Viac informácií o vzduchových dýzach si môžete prečítať na produktových stránkach.

Radi Vám navrhneme technické riešenie šité na mieru pre Vašu aplikáciu priamo na mieste. V prípade záujmu o osobnú návštevu nám pošlite e-mail.

Kontakty na našich technických špecialistov nájdete tu.

 

Tím HENNLICH Dýzy